YFU

Uz Sākumu
YFU Facebook lapa
YFU twitter lapā
YFU 2013
 

Kas ir YFU - skolēnu apmaiņas programma?

 

 
Ko nozīmē šie trīs burti?

Trīs burti YFU, kas iespējams jau dzirdēti no skolasbiedriem vai draugiem, ir saīsinājums no „Youth For Understanding” jeb latviski „Jaunatne par saprašanos”. YFU” ir viena no lielākajām skolēnu apmaiņas programmām pasaulē, kura dot iespēju jauniešiem kādu laiku mācīties un dzīvot ārvalstīs. Ik gadu YFU programmās piedalās ap 7000 jauniešu no visas pasaules. Tā ir organizācija ar vairāk nekā 55 gadu ilgu pieredzi, politiski un reliģiski neatkarīga, tās darbības pamatā ir bijušo apmaiņas studentu brīvprātīgs darbs.

Neliels ieskats YFU vēsturē.

Vai varēji iedomāties, ka šī skolēnu apmaiņas programma pasaulē darbojas jau vairāk kā 55 gadus?
1951. gadā ASV tika realizēta ideja vācu jauniešiem pavadīt vienu mācību gadu Amerikā, mācoties vidusskolā un dzīvojot viesģimenē. Tā bija iespēja karā sagrautās Vācijas skolēniem iepazīties ar patiesi demokrātisku sabiedrību, lai pēc atgriešanās mājās jaunieši ar savu pieredzi un zināšanām spētu piedalīties savas valsts atjaunošanā un attīstīšanā.
Oficiāli organizācija savu darbu sāk 1952.gadā. Pēc pāris gadiem apmaiņā iesaistās arī citas valstis, tādējādi aptverot visu pasauli – Skandināviju, Rietum- un Centrāleiropas zemes, tālās Austrumu zemes, kā arī Latīņameriku un Āfrikas kontinentu.
Latvijā YFU savu darbību sāka 1990. gadā, kad grupa norvēģu skolēnu ieradās Latvijā, bet savukārt latviešu jaunieši devās uz Norvēģiju. Un nu jau 20 gadus YFU-Latvija skolēnu apmaiņas programma darbojas kā nevalstiska, reliģiski un politiski neitrāla mācību apmaiņas programma, kuras darbība ir balstīta uz brīvprātības principiem. 

Kāds ir mūsu mērķis?

Kopš YFU dibināšanas dienas, tās pamatdoma nav mainījusies. Vēl joprojām mūsu mērķis ir radīt sapratni un mieru starp dažādām valstīm, kā arī palīdzēt gūt izpratni par kultūru atšķirībām. Un vislabāk to iespējams izdarīt nevis kā tūristam, apmeklējot kādu valsti, bet gan kļūstot par šīs valsts iedzīvotāju uz vienu gadu, dzīvojot ģimenē un apmeklējot skolu. Jauniešiem ir ne tikai iespēja paplašināt redzesloku, apgūt un uzlabot savas svešvalodas zināšanas, iepazīt jaunu kultūru , bet arī iespējams iepazīt labāk sevi pašu, iegūt jaunus draugus un jaunus hobijus. Iespējams pēc mācībām ārzemēs Tev būs vēl viena vieta uz pasaules, kuru Tu varēsi saukt par savām mājām.
 
 

YFU Latvija, Krišjāņa Valdemāra iela 14, 2. stāvs, 5. kabinets, Rīga, LV-1010, tālrunis 67212025, 27706596, dizains: 3ddesign.lv