YFU

Uz Sākumu
YFU Facebook lapa
YFU twitter lapā
YFU 2013
 

FAQ


 

 
Pirmais sniegs un pirmās piparkūkas mūžā

Worathai Chosiri ir viena no trīs skolniekiem no Taizemes, kas šo mācību gadu izvēlējusies pavadīt Latvijā YFU apmaiņas programmas ietvaros. Worathai šī ziema noteikti paliks uz visu mūžu atmiņā – lai gan ziemas aukstums viņu nesajūsmina, pirmais sniegs apmaiņas studentei ļoti iet pie sirds!
Worathai Chosiri, 15 gadi
YFU apmaiņas studente no Taizemes, pašlaik dzīvo Mārupē
Mācās Rīgas Angļu Ģimnāzijas 10.klasē

Kā Tu izvēlējies no Taizemes apmaiņas gadu pavadīt tieši Latvijā?
Man šķiet, ka Latvija ir ļoti skaista zeme, par kuru es ļoti maz zinu. Tagad esmu pārliecinājusies, ka te ir ļoti jauki un sirsnīgi cilvēki!
Kā Tev sokas ar latviešu valodu?
Pēc manām domām - latviešu valoda ir grūta valoda, bet domāju, ka visas valodas sākt mācīties ir grūti. Pašlaik es jau mazliet mazliet saprotu latviešu valodu.
Kā Tev patīk mūsu ziema?
Man ļoti patīk sniegs, bet ziema gan man ne pārāk iet pie sirds, jo ir auksts! Šeit es ieraudzīju sniegu pirmo reizi mūžā. Taizemē mums arī ir ziema, bet tad tur  tik un tā ir 22 – 30 grādus silts...
Taizemes virtuve ļoti atšķiras no Latvijas ēdieniem – vai Tev garšo vietējie ēdieni?
Man patiešām šķiet, ka Latvijas ēdieni ir garšīgi, es gan bieži ēdu arī kartupeļi frī un picas, bet pašlaik, piemēram, man arī ļoti garšo piparkūkas. Lai gan Taizemē arī ir piparkūkas – pirmo reizi tās ēdu un gatavoju šeit Latvijā kopā ar savu viesģimeni!


No Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas sola uz Tokijas skolas gaiteņiem ar spiedzošām meitenēm. YFU apmaiņas skolnieks Georgs par savu gadu Japānā

„Ja brauc apmaiņas gadā, tad tikai uz zemēm, kuras ir pilnīgi atšķirīgas, kur cilvēki staigā uz rokām un runā pupiņ-valodā, kur ēdiens draud apēst tevi un aiz katra stūra gaida piedzīvojums. Ļaudis, jābrauc!”

Georgs Sīlis
12. klases skolnieks Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā
YFU pieredze: Japāna, 2011./2012. m.g.

Kāda bija pirmā diena skolā, kur neko nesaprati no apkārt notiekošā?
Nu, kā jau ar japāņiem! Pat tad, ja skolas gaitenī bija vien 2 vai 3 skolēni, sašutums par ieradušos apmaiņas studentu bija milzīgs! Visi grib iepazīties, kautrīgākie slēpjas aiz klasesbiedru mugurām, bet
meitenes, paejot garām, spiedz, smejas un skrien prom. Džeki uzreiz prasa par mīļākajiem sporta veidiem un elkiem. Visi ir jauki, saprotoši un pat pirmās dienas skolā bija pilnas ar pozitīvām emocijām!
Ko savā apmaiņas gadā Tu darīji tādu, ko līdz tam nebiji darījis Latvijā?
Manas pēcstundu aktivitātes bija angļu valodas klubiņš (ESS-English Speaking Society), badmintona klubs, kaligrāfijas klubs un dažkārt kulinārijas nodarbības, jo kaut kā tā japāņu virtuve bija jāapgūst. Pēc skolas es vēl gāju uz lokšaušanu (kyūdō) un sobas (japāņu griķu nūdeles) gatavošanas klasēm. Ļoti bieži kopā ar viesģimeni ēdām restorāniņos, jo tā bija daudz lētāk, un kopā gājām uz karaoki, kas Japānā ir ļoti populārs izklaides veids.
Vai tiešām jaunu valodu iespējams iemācīties viena mācību gada laikā?
Valodu var un vajag iemācīties! Es nebūtu spējīgs rast tik daudz piedzīvojumus, ja manas valodas zināšanas būtu tuvu nullei. Es uzskatu, ka jāiet ielās, jāsāk sarunas, jāiegūst kontakti un jāsāk darīt kaut kas kopā ar vietējiem. Tieši manas valodu zināšanas ļāva man iegūt vēl vairāk no sava apmaiņas gada Japānā.
Ja būtu tāda iespēja – vai vēlreiz brauktu apmaiņas gadā?
Ja varētu, tad katru gadu brauktu uz citu valsti - tā pieredze ir nepārspējama, visa pasaule atveras!
Vai, dodoties apmaiņas gadā, bija viegli savas mantas satilpināt vienā koferī?
Mana mamma gribēja parādīt latviešu labumus, tāpēc bija jāņem līdzi vēl viens koferis...

 
 

YFU Latvija, Krišjāņa Valdemāra iela 14, 2. stāvs, 5. kabinets, Rīga, LV-1010, tālrunis 67212025, 27706596, dizains: 3ddesign.lv